GİSBİR, Bilim, Sanayi ve Tek. Bakanlığı’nda düzenlenen toplantıya katıldı

 

Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) ve Birlik Üyesi Tersaneler ile Deniz Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası, İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi ve Piri Reis Üniversitesi’nin bir araya gelerek oluşturduğu “Gemi İnşa Sanayi Kümesi”nin hazırladığı Projelerinin tanıtımı için, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü’nde 17 Kasım 2015 tarihinde yapılan toplantıya, GİSBİR Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Orkun ÖZEK, Genel Sekreter Yardımcısı Ercan ÖZOKUTUCU, YK Danışmanı Kemal BATTAL, İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Ömer GÖREN ve Piri Reis Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Ömer BELİK katılım gösterdi.


Bakanlık yetkilileri ve uzmanlarının katıldığı bu Toplantıda, Kümelenme birlikteliğinin tanıtımı, vizyon ve stratejisi ile iş planı detayları gibi konularında açıklayıcı bilgiler verildi.

Aralık ayı içinde yapılacak Seçici Kurul Toplantısı sonrasında, Bakanlık Teşviği almaya hak kazanan Kümelerin belirlenmesi sürecinin sonuçlanması beklenmektedir.