“Gemi Tamir ve İnşa Sözleşmelerinde Tersane Risklerinin Azaltılması ve Çözüm Önerileri” Sunumu, GİSBİR Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

İngiliz Hukuk Bürosu ReedSmith ile Erçin Bilgin Bektaşoğlu Avukatlık Bürosu’nun birlikte düzenledikleri, “Gemi Tamir ve İnşa Sözleşmelerinde Tersane Risklerinin Azaltılması ve Çözüm Önerileri” başlıklı Sunum, 17 Kasım 2015 Salı günü Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

ReedSmith Hukuk Bürosu’ndan Mark O’NEIL, Christian AYERST, Dr. George PANAGOPOULOS ve Nick SHAW ile Erçin Bilgin Bektaşoğlu Avukatlık Bürosu’ndan Dilek Bektaşoğlu SANLI ve Sinan ŞENOL’un katkılarıyla gerçekleşen sunum, İngiliz ve Türk hukuku perspektiflerinden gemi tamir ve inşa sözleşmelerine ilişkin güncel ve hukuksal sorunları paylaşmak, tersaneci üzerinde kalan risklerin azaltılmasına ilişkin çözüm önerileri getirmek ve gemi ilgililerinin ödemede temerrüde düşmesi halinde tersanecinin sözleşmeden ve kanundan doğan haklarını tanıtmak amacıyla düzenlendi ve GİSBİR üye tersanelerinin yanı sıra diğer sektör temsilcilerinin de katılımıyla gerçekleştirildi.

“Gemi Tamir ve İnşa Sözleşmelerinde Tersane Risklerinin Azaltılması ve Çözüm Önerileri” Sunumu ile Türk gemi inşa sanayi ve denizcilik sektörünün temsilcileri, hukuksal konularla ilgili olarak İngiliz ve Türk hukukçulara soru sorabilme ve tartışabilme fırsatı buldu.