Türkiye-Bangladeş İş Konseyi Dakka Ziyareti, 25-28 Şubat 2019

Türkiye-Bangladeş İş Konseyi’nin 25-28 Şubat 2019 tarihleri arasında Bangladeş’in başkenti Dakka’ya düzenleyeceği ziyaret kapsamında 26 Şubat 2019 tarihinde Bangladeş Sanayi ve Ticaret Odaları Federasyonu (FBCCI) iş birliği ile Türkiye-Bangladeş İş Konseyi Ortak Toplantısı ve 27 Şubat 2019 tarihinde Bangladeş-Türkiye CEO Yuvarlak Masa Toplantısı düzenlenmesi öngörülmektedir. 

Özellikle tekstil, hazır giyim, altyapı ve müteahhitlik, enerji, yenilenebilir enerji, altyapı geliştirme, tarım ve gıda, gayrimenkul, sağlık ve turizm sektörlerinde büyük fırsatlar sunan Bangladeş 2017-2018 yılında yüzde 7.86’lık büyüme oranı ile dünyadaki en hızlı büyüme oranlarından birini gerçekleştirerek dünyanın 43’üncü en büyük ekonomisi olarak gösterilmektedir. Bahse konu heyet ziyaretine anılan sektörlerde Bangladeş ile iş yapan veya yapmak isteyen firma temsilcilerinin katılımında büyük fayda görülmektedir.

Umuma Mahsus Pasaport hamili Türk vatandaşları Bangladeş’e yapacakları ziyaretlerinde vizeye tabidir. Söz konusu etkinliğe ilişkin paket program bedeli 8.500 TL’dir. (Paket programa dâhil olan hizmetler, İstanbul-Dakka ve Dakka-İstanbul uçak biletleri, transferler, konaklama, toplantılara katılım bedeli ve akşam yemekleri olarak belirlenmiştir.)

Ziyarete katılmayı arzu eden firma temsilcilerinin 8 Şubat 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/839/11903 linkinde yer alan online kayıt formunu doldurmaları rica olunur.

Bu bilgiler ışığında anılan etkinliğin üyelerinize duyurulması ve katılımlarının teşvik edilmesi hususunda değerli desteğinizi rica ederim.

Saygılarımla,

 

Caner ÇOLAK
Genel Sekreter
DEİK

Ek-1:  Dakka Heyet Ziyareti Taslak Programı
Ek-2: Türkiye-Bangladeş İş Konseyi Ortak Toplantısı Taslak Programı
Ek-3: Bangladeş Vize Başvuru Formu

Loader Loading...
EAD Logo Dökümanın yüklenmesi uzun mu sürüyor?
Reload Tekrar Yükle
| Open Yeni Pencerede Aç

Loader Loading...
EAD Logo Dökümanın yüklenmesi uzun mu sürüyor?
Reload Tekrar Yükle
| Open Yeni Pencerede Aç

Loader Loading...
EAD Logo Dökümanın yüklenmesi uzun mu sürüyor?
Reload Tekrar Yükle
| Open Yeni Pencerede Aç