Kazakistan Savunma Bakanı GİSBİR’i ziyaret etti.

 

Kazakistan Cumhuriyeti Savunma Bakanı Adilbek JAXYBEKOV, T.C. Milli Savunma Bakan Yardımcısı Hasan Kemal YARDIMCI, Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Canseyit TÜYMEBAYEV, Savunma Bakanı Yardımcısı Tümg. Bagdat MAİKEYEV ve beraberindeki 20 kişilik heyet, 26 Eylül 2013 tarihinde Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Genel Merkezini ziyaret etti.

GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRAN ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ağırladığı Kazakistan Heyeti için GİSBİR Genel Sekreteri Süheyl DEMİRTAŞ tarafından Türk gemi inşa sanayi, GİSBİR, gemi ve yat inşa rakamları ve verileri, gemi inşa sanayinin küresel durumu, Türk tersanelerinin gerçekleştirdiği projeler gibi konularda ayrıntılı bir sunum gerçekleştirildi.

GİSBİR’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen öğle yemeğinde kısa bir konuşma gerçekleştiren GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRAN, Türk gemi inşa sanayinin gücü, tamamlanan projeler ve offshore sektörünün Türk gemi inşa sanayinin geleceği bakımından taşıdığı önemden bahsederek Kazakistan Savunma Bakanı Adilbek JAXYBEKOV, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Hasan Kemal YARDIMCI ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden ötürü teşekkürlerini sundu.