GİSBİR’in de Desteklediği İklim Değişikliği Kurultayı Gerçekleştirildi

GİSBİR, Piri Reis Üniversitesi’nde yapılan “İklim Değişikliği Kurultayı”na katılım gösterdi. Dört oturumda gerçekleştirilen kurultayda “İklim Değişikliğinin Denizlere Etkileri, Denizcilik ve Gemiler” konuları tartışıldı.

Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği’nin (GİSBİR) de destek verdiği, Piri Reis Üniversitesi ve Deniz Kültürü Derneği tarafından Piri Reis Üniversitesi Tuzla Deniz Kampüsü’nde gerçekleştirilen kurultaya Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri AKA, Deniz Ticaret Odası Başkanı ve Piri Reis Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Metin KALKAVAN, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral ERDOĞAN, GİSBİR Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Orkun ÖZEK ve Deniz Kültürü Derneği Başkanı Hakkı ŞEN’in yanı sıra öğrenciler, öğretim üyeleri denizcilik sektöründen çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

İklim değişikliklerinin yaşama, denizciliğe ve gemiciliğe etkilerinin yapılan sunumlarla ortaya konduğu kurultayda, NTV’den Gökhan ABUR, Hürriyet gazetesinden Fatih ÇEKİRGE, Sabah gazetesinden Erhan ÖZTÜRK, Milliyet gazetesinden Gökhan KARAKAŞ ve Fox TV’den Hasan AYDIN “İklim Farkındalığı ve Temiz Enerji Açısından Medya’nın Toplum Üzerindeki Etkileri” konulu oturumda konuşmalarını gerçekleştirdiler.

GİSBİR Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Orkun ÖZEK’in moderatörlüğünü üstlendiği 3. oturumda Elif Gizem ALBAYRAK tarafından yapılan GİSBİR sunumunun yanı sıra Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Deniz Ticaret Odası, TURMEPA ve TÜRKLİM de sunumlarını gerçekleştirdiler. Sunumların sona ermesiyle birlikte katılımcılara teşekkür plaketi sunuldu.