GİSBİR, Hamburg – İstanbul Shipping Dinner 2016’ya Katılım Gösterdi

GİSBİR bu sene onuncusu düzenlenen ve İstanbul Ceylan Intercontinental Hotel’de 16.11.2016 tarihinde gerçekleştirilen Hamburg – İstanbul Shipping Dinner’a katılım gösterdi.

Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRAN, GİSBİR Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Aydın ALAFTAN ve GİSBİR Genel Sekreteri Kemalettin GÜR’ün katılım gösterdiği Hamburg – İstanbul Shipping Dinner, yerli ve yabancı birçok denizcilik sektörü temsilcisine ev sahipliği yaptı.

Yoğun katılımla gerçekleşen toplantıda konuşmacı olarak yer alan GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRAN, GİSBİR öncülüğünde, Piri Reis Üniversitesi Rektörü ve GİSBİR Ekonomi Danışmanı Prof. Dr. Oral ERDOĞAN tarafından hazırlanan “Türk Gemi İnşa Sanayinin Rekabet Gücünün Arttırılması Konulu Rapor” hakkında değerlendirmelerde bulundu. GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRAN, gemi inşa sanayinin önemine dair farkındalığı artırmak için GİSBİR önderliğinde hazırlanan rapor ile birlikte Devlet Planlama Teşkilatı dahil devletimizin kayıtlarına girebileceğimizi ve bu raporun sektörle ilgili doğru bilgilerin aktarılması konusunda önemli bir köprü olabileceğini dile getirdi.

Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Yayını olan “Tersane-i Amire Denizcilik Müzesi” eseri de, yazarı olan Osman ÖNDEŞ tarafından imzalanarak Hamburg – İstanbul Shipping Dinner süresince yerli ve yabancı katılımcılara takdim edildi.