Çalışma Komisyonları belli oldu

 

Yönetim Kurulumuzun 05 Haziran 2012 tarihinde yaptığı toplantıda, Mevzuat Komisyonu, Sosyal İlişkiler Komisyonu, Teknik İşler Komisyonu ve Araştırma Geliştirme Komisyonu, Dış İlişkiler Komisyonu ve İş Geliştirme Komisyonu olmak üzere 5 tane komisyon oluşturulmasına karar verildi. 3 yıl ile görev yapacak komisyonlar şu isimlerden oluştu.

a.    MEVZUAT KOMİSYONU: 

Başkanlığını Salih Zeki ÇAKIR‘ın yapacağı  Mevzuat Komisyonu, sektörü ilgilendiren her türlü Kanun, Çalışma Bakanlığı ile ilgili konular (İş Kanunu, İSG Kanun Tasarısı, Toplu İş İlişkileri Yasa Tasarısı, Muvazaa, Asgari İşçilik Oranları vb.), İmar planları, Milli Emlak konuları, Çevre Mevzuatı, Teşviklerle ilgili hazırlanacak Kararname/Yönetmelikler, Yönetmelik, Tebliğ Çalışmaları, Yerel Yönetimlerle ilgili faaliyetler, fikri mülkiyet hakları üzerinde çalışacak. Komisyon şu isimlerden oluşuyor:

Salih Zeki ÇAKIR, D. Orkun KALKAVAN, Orkun ÖZEK, Bilgehan BAYRAMOĞLU, Süheyl DEMİRTAŞ, Ahmet ÖTKÜR, İsmail OYAR, Ragıp KAHRAMAN, Başaran BAYRAK, İbrahim ÇEVİK, Ercan ÖZOKUTUCU, Av. S. Zübeyde ÇETİN, Murat ERİŞTİ.

b.    SOSYAL İLİŞKİLER KOMİSYONU:    

Başkanlığını Orkun Kalkavan‘ın yaptığı Sosyal İlişkiler Komisyonu, her türlü Sosyal Faaliyetler, tanışma ve çeşitli amaçlarla Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Bakanlıklara ve gerektiğinde diğer resmi/özel kuruluşlara yapılacak ziyaret organizasyonları, odalarla ilişkiler, Kültür, Basın Yayın, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Faaliyetleri konusunda yetkili olacak komisyon şu isimlerden oluşuyor:

Orkun KALKAVAN, Salih Zeki ÇAKIR, Orhan TORLAK, Orkun ÖZEK, Süheyl DEMİRTAŞ,  Ömer BÜTÜN, Bülent AKKÖSE, Bilgehan BAYRAMOĞLU, Cengiz KAPTANOĞLU, Hüseyin MENGİ, Cüneyt YALINKILIÇ, Meral ER.

c.    TEKNİK İŞLER VE ARAŞTIRMA GELİŞTİRME KOMİSYONU:    

Sektörle ilgili her türlü teknik mevzuat, IMO, OECD Faaliyetleri, sektörün gelişimine yön verecek AR-GE faaliyetlerini belirleyecek olan ve Başkanlığını Birol Üner‘in yaptığı  Teknik İşler ve Araştırma Geliştirme Komisyonu şu isimlerden oluşuyor:

Birol ÜNER, Salih Zeki ÇAKIR, Orkun ÖZEK, Ufuk AKSOY, Özgür ÇİLLİ, Süheyl DEMİRTAŞ, Fazıl UZUN, Ertuğ YAŞAR, Ercan ÖZOKUTUCU, Gökhan Murat KAYA. 

d.    DIŞ İLİŞKİLER KOMİSYONU:   

Dünya Gemi İnşa Sanayindeki değişimlerin izlenmesi, Uluslararası pazar araştırmaları, yabancı ülkelere yapılacak ziyaret ve benzeri faaliyetlerin hazırlık ve organizasyonları, uluslararası kurum ve kuruluşlarla ilişkiler, Birliğimizi ziyaret eden yabancı misafirlerin karşılanması ve ağırlanması konularını yürütecek komisyonun başkanlığını Ertuğ Yaşar üstlenecek. Komisyon şu isimlerden oluşuyor:

Ertuğ Yaşar, Birol ÜNER,  Orkun KALKAVAN, Orkun ÖZEK, Özgür ÇİLLİ, Ufuk AKSOY, Fazıl UZUN, Süheyl DEMİRTAŞ, Vedat PARLAR, Adem ŞİMŞEK, Yeşim Yeliz EGELİ

e.    İŞ GELİŞTİRME KOMİSYONU: 

OFF-SET, mali, finans, sektör için finansal model geliştirme ve araştırma konularında çalışacak olan İş Geliştirme komisyonun başkanlığını Orkun Özek yapacak. Kurul şu isimlerden oluşuyor.

Orkun ÖZEK, Hüseyin MENGİ, Ertuğ YAŞAR, Bilgehan BAYRAMOĞLU, Bülent AKKÖSE, Gökhan Murat KAYA, İbrahim ÇEVİK, Akın TUZCUOĞLU, Süheyl DEMİRTAŞ