Sektörün geleceği masaya yatırıldı

IMEAK Deniz Ticaret Odası tarafından düzenlenen “Gemi İnşa Sektörü Arama Konferansı” Antalya Belek’teki Corneila Otel’de yapıldı. 17-19 Mart 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen konferansta gemi inşa sektörünün geleceği masaya yatırıldı.

Doç. Dr. Oğuz N Babüroğlu’nun kendi geliştirdiği yöntemle gerçekleştirilen konferansa, GİSBİR Yönetim Kurulu tam kadro katılırken, sektörün önde gelen isimleri de büyük ilgi gösterdi.  Konferansın ilk gününde katılımcılar Beyin Fırtınası adı verilen bölümde sektörün hali hazırda gidişatını ortaya koydular. 2. Gün ise önce yaptıkları saptamaları guruplara ayrılarak değerlendirdi ve gelecek tasarımı için belirlenen forma döktü. Son gün ise bu verilerden yola çıkarak projeler belirlendi.

 

GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran, yapılan çalışmanın kendileri için çok faydalı geçtiğini belirterek, bu tarz çalışmaların sektörün içinde bulunduğu krizden çıkmak için çözümcül yaklaşımlar olduğunu söyledi ve Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan’a teşekkür etti.