Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in de yer aldığı Petrol Endüstrisinde Milli Teknolojiler Toplantısı 10 Şubat 2020 Pazartesi günü Pendik Crowne Plaza Asia Otel’de gerçekleştirildi. 

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ev sahipliğindeki toplantıya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve TPAO Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Melih Han Bilgin’in yanı sıra GİSBİR Genel Sekreteri Mehtap Özdemir’in de yer aldığı sektör temsilcileri katıldı. 

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın yerli ürün kullanımını artırma hedefi doğrultusunda yerli tedarikçileri sektöre kazandırmayı amaçlayan toplantıda bir konuşma yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin petrol arama ve üretimindeki çalışmalarına yerli teknolojiyi de dahil ederek petrol tarihinde yeni bir sayfa açmak istediklerini söyledi. 

Konuşmaların ardından programın panel bölümüne geçildi. Panelde GİSBİR Genel Sekreteri Mehtap Özdemir Türk Gemi İnşa sanayisinin kabiliyetlerini aktardı. Mehtap Özdemir sektörün özellikle askeri gemi yapımında çok önemli tecrübeler edindiğini ve enerji sektörüne de hizmet edebilecek kapasiteye fazlasıyla sahip olduğunu vurguladı.