Norveç Heyeti GİSBİR’i ziyaret etti

 

Norveç “Global Center of Expertise – Blue Maritime” CEO’su Per Erik DALEN, Aalesund University College Maritime Technology and Operations Fakültesi Dekanı Hans Petter HILDRE, İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Üyeleri Sn. Şadan KAPTANOĞLU, Sn. Sualp ÜRKMEZ ve Innovation Norway yetkilisi Sn. Çağlar ERDOĞAN, 23 Ekim 2014 tarihinde (bugün) Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği’ni (GİSBİR) ziyaret etti. 

GİSBİR Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Orhan TORLAK, GİSBİR Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Sn. Orkun ÖZEK, Genel Sekreter Sn. Süheyl DEMİRTAŞ ve GİSBİR Sekretaryası tarafından ağırlanan Heyete, GİSBİR’in tarihi, faaliyetleri ve Türk gemi inşa sanayi hakkında ayrıntılı bilgiler içeren İngilizce bir sunum gerçekleştirildi.

Sunum sonrasında Norveç Heyeti, İMEAK DTO Yönetim Kurulu Üyeleri ve GİSBİR Yönetim Kurulu Üyeleri ile GİSBİR Genel Sekreteri arasında Türkiye ve Norveç arasındaki karşılıklı işbirliğini geliştirme konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Norveç “Global Center of Expertise – Blue Maritime” CEO’su Per Erik DALEN, GİSBİR Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Orhan TORLAK ve Genel Sekreter Sn. Süheyl DEMİRTAŞ’a GİSBİR tarafından gerçekleştirilen sunum ve ağırlama dolayısıyla bir teşekkür plaketi sundu. Norveç Heyeti ve İMEAK DTO Yönetim Kurulu Üyelerine GİSBİR tarafından anı objeleri sunuldu.