İstanbul Defterdarı GİSBİR Ziyareti

 

İstanbul Defterdarı Sn. Fahrettin ÖZDEMİRCİ, İstanbul Defterdarı Yardımcısı Abdülkadir ERTÜRK ve Milli Emlak Kartal Bölge Müdürü Sn. Fatih EŞTÜRK bugün (19.08.2014) Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Genel Merkezi’ni ziyaret ederek GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Murat KIRAN ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.

 GİSBİR Genel Merkezinde gerçekleştirilen kahvaltı sonrasında GİSBİR Genel Sekreteri Sn. Süheyl DEMİRTAŞ tarafından gerçekleştirilen sunumda, İstanbul Defterdarı Sn. Fahrettin ÖZDEMİRCİ ve beraberindeki heyete Türk gemi inşa sanayinin tarihi, gerçekleştirilen faaliyetler ve hedefler konusunda ayrıntılı bilgi verildi. Sunumun ardından GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Murat KIRAN ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Tuzla Tersaneler Bölgesi’ne hareket eden İstanbul Defterdarı Sn. Fahrettin ÖZDEMİRCİ ve beraberindeki Heyet, GİSAŞ Gemi İnşa Sanayi A.Ş.’ye ait römorkörle saha ziyaretine çıkarak ve bazı tersaneleri ziyaret ederek Türk gemi inşa sanayi ve tersaneler hakkında yerinde ayrıntılı bir şekilde bilgilendirildi.

 İstanbul Defterdarı Sn. Fahrettin ÖZDEMİRCİ ve beraberindeki heyetin Tuzla Tersaneler Bölgesine gerçekleştirdiği ilk ziyaret olma özelliği taşıyan bu ziyaret sonrası gerçekleştirilen öğle yemeğinin ardından Heyet ve GİSBİR Yönetimi, Tuzla Tersaneler Bölgesinde faaliyet gösteren GİSBİR üye tersanelerinin yetkilileriyle birlikte GİSBİR Genel Merkezinde bir araya gelerek istişare toplantısı düzenledi.

 İstişare toplantısında tersane yetkililerinin sorularını yanıtlayan ve değerlendirmelerde bulunan İstanbul Defterdarı Sn. Fahrettin ÖZDEMİRCİ, Milli Emlak Kartal Bölge Müdürü Sn. Fatih EŞTÜRK ve İstanbul Defterdarı Yardımcısı Abdülkadir ERTÜRK, Türk gemi inşa sanayinin karşılaştığı sorunlarla alakalı çözüm bulunması konusunda olumlu adımların atılacağını belirtti. Türk gemi inşa sanayinin geçmişten bugüne başarıyla tamamladığı ve sürdürmekte olduğu projelerin ve ülkeye sağladıkları katkının muazzam olduğunu belirten İstanbul Defterdarı Sn. Fahrettin ÖZDEMİRCİ, tam gün süren kapsamlı programdan ötürü GİSBİR’e teşekkürlerini sundu. GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Murat KIRAN, ziyaretinden ötürü İstanbul Defterdarı Sn. Fahrettin ÖZDEMİRCİ’ye bir teşekkür plaketi takdim etti.