İspanya Ticaret Heyeti GİSBİR’ i ziyaret etti.

İspanya Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Ataşeliği İstanbul Ofisi, İspanya Dış Ticaret Enstitüsü-ICEX ve Andalucia Otonom Bölgesi Dış Ticaret Merkezi tarafından gerçekleştirilen ortak bir organizasyon çerçevesinde, Denizcilik (Gemi İnşa) sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcilerinden oluşan İspanyol İşadamları Heyeti, 24 Haziran 2014 tarihinde Türk gemi inşa sanayini tanımak, ürün ve hizmetlerini tanıtmak ve konularında ilgili Türk firmalar ile ikili görüşmeler gerçekleştirmek amacıyla Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği’ni (GİSBİR) ziyaret etti.

GİSBİR Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Sn. Orkun ÖZEK, Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Ercan ÖZOKUTUCU ve GİSBİR Genel Sekreterliği tarafından ağırlanan İspanyol İşadamları Heyeti’ne Sn. Orkun ÖZEK tarafından GİSBİR, GİSBİR’in ve Türk gemi inşa sanayinin tarihi ve bugünü konularında ayrıntılı bilgiler içeren İngilizce bir sunum gerçekleştirildi.

İspanya Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarlığı İstanbul Ofisi Genel Müdür Yardımcısı Sn. Ergun AMASYALI ve Ticaret Ataşesi Sn. Ignacio Enriquez AMILIBIA, toplantı sonunda Türk gemi inşa sanayinin kapasitesi ve gerçekleştirdiği projeler hakkında kendilerine yeni bilgiler veren sunum için GİSBİR Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Sn. Orkun ÖZEK’e teşekkürlerini sundu ve Türkiye ile İspanya arasında işbirliği gerçekleştirmek amacıyla girişimlerde bulunmaktan mutluluk duyacaklarını iletti.