GİSBİR ve TK Tuzla Tersanesi Basın Gezisi

 

Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği’nin (GİSBİR) desteği ile, 11-14 Mart 2015 tarihleri arasında İMEAK Deniz Ticaret Odası adına, UBM NTSR Fuarcılık ve AHOY Rotterdam işbirliği ile İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan 13.Uluslararası Denizcilik Fuarı Exposhipping Europort İstanbul 2015 Fuarı kapsamında, Türkiye’nin önde gelen medya kuruluşlarının temsilcileri Tersane Bilgilendirme Organizasyonu kapsamında Tuzla Tersaneler Bölgesi’nde yer alan TK Tuzla Tersanesi’ni ziyaret etti.

Anadolu Ajansı, Doğan Haber Ajansı, İhlas Haber Ajansı gibi önde gelen haber ajanslarının, Milliyet, Hürriyet, Sabah gibi ulusal gazetelerin, TRT Haber, CNN Türk, NTV, Bloomberg HT, Habertürk  gibi ulusal TV kanallarının yanı sıra 7 Deniz, UniBusiness gibi sektörel medyanın da yoğun katılımıyla gerçekleşen Basın Toplantısı’nda GİSBİR ve TK Tuzla Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Murat KIRAN, Türk gemi inşa sanayi, tersanelerin başarıyla yürüttüğü projeler, savunma ve offshore gemi inşa sanayi ve iş sağlığı ve güvenliği konularında basın mensuplarına bilgilendirme yaptı ve gazetecilerin sorularını yanıtladı. GİSBİR Genel Sekreteri Sn. Süheyl DEMİRTAŞ ise GİSBİR’in tarihi, üyeleri ve faaliyetleri hakkında bir briefing verdi.

Basın mensupları, toplantının ardından TK Tuzla Tersanesi’nde tamir ve bakım faaliyetleri yürütülen offshore accommodation platformu Etesco Millennium’un yanına giderek GİSBİR ve TK Tuzla Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Murat KIRAN ile röportaj gerçekleştirdi. Röportajın videoları şu linkler aracılığıyla izlenebilir:  http://on.fb.me/1wdcfHe,  

TK Tuzla Tersanesi’nde gerçekleşen basın gezisinin ardından basın mensupları Yalova Altınova Tersaneler Bölgesi’ne hareket etti.