Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Heyeti, tersanelerimizin güncel durumunun detaylı ve sağlıklı olarak ortaya konabilmesi amacıyla Bursa, Balıkesir ve Çanakkale’de yer alan tersaneleri ziyaret etti.

 

GİSBİR Yönetim Kurulu kararı ile tersanelerimizin güncel durumunun detaylı ve sağlıklı olarak ortaya konabilmesi amacıyla başlatılan çalışma kapsamında GİSBİR Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Bülent AKKÖSE ve Ar-Ge Uzmanı Sn. Gökhan Murat KAYA, 06 Ağustos 2014 tarihinde Yalova’da, 07 Ağustos 2014 tarihinde Kocaeli Serbest Bölge’de (İzmit), 20-22 Ağustos 2014 tarihlerinde Bursa ve Çanakkale’de bulunan tekne imal ve çekek yerlerini ziyaret etti.

 GİSBİR üye tersanesi olma koşulu göz edilmeksizin gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında, Çınar Tersanesi (Bursa-Gemlik) Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ethem ÇINAR, Derya Tersanesi ( Çanakkale-Biga) Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mehmet AYDIN, İçdaş Tersanesi (Çanakkale-Biga) Tersane Müdürü Sn. Özkan MACİT, Gelibolu Tersanesi (Çanakkale-Gelibolu) Tersane Müdürü Sn. Hüseyin AKALIN ve Gelba Tersanesi (Çanakkale-Gelibolu) Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Cem EKEN ile görüştü.