GİSBİR, Posidonia Fuarı’na katılım gösterdi

GİSBİR, 06-10 Haziran 2016 tarihleri arasında Yunanistan’ın başkenti Atina’da gerçekleştirilen Posidonia Fuarı’na katılım gösterdi. Fuar, Yunanistan Başbakanı Alexis TSİPRAS’ın katılımıyla gerçekleşen görkemli bir seremoniyle açıldı.

Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Aydın ALAFTAN, 40.000 metrekarelik bir alanda ve yaklaşık 1860 şirketin katılım gösterdiği, denizcilik sektörünün en önemli fuarı olan Posidonia Fuarı’na katılım gösterdi.

3’üncü hall 3425 nolu standda yer alan Türk pavilyonundaki GİSBİR standı, üst düzey ziyaretçileri ağırladı.

Türkiye Cumhuriyeti Atina Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Evren SUBAŞI ve Dış İşleri Bakanlığı Müşaviri Seyfi Onur SAYIN, GİSBİR Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Aydın ALAFTAN ile bir araya geldi.

Yunanistan merkezli denizcilik şirketi ACA Shipping CEO’su Alexios ANGELOPOULOS ve Maran Gas Maritime Operasyon Müdürü Jens LINDHE de GİSBİR standını ziyaret etti.

GİSBİR’in Türk tersanelerini ve gemi inşa sanayini uluslararası platformlarda tanıtma misyonu kapsamında katılım gösterdiği ve denizcilik&gemi inşa&tamir-bakım sektörünün en önemli ve kapsamlı fuarı olan Posidonia Fuarı’ndaki Türk pavilyonunda yer alan GİSBİR standı, Türk ve uluslararası birçok önemli ismi ağırladı.

Türkiye Cumhuriyeti Atina Büyükelçisi Kerim URAS, İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Metin KALKAVAN ve beraberindeki heyet de GİSBİR standını ziyaret edenler arasındaydı.

Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Aydın ALAFTAN ve Komisyon üyeleri Osman Kaya TURAN ve Erhan ESİNDUY’un katılım gösterdiği Posidonia Fuarı’nda GİSBİR standını, uluslarası denizcilik ve armatörlük şirketleri ziyaret etti ve ikili görüşmeler gerçekleştirildi. Yabancı ziyaretçilerin yanı sıra, Türk gemi inşa sanayinin temsilcileri de GİSBİR standında bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulundu.

GİSBİR Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Aydın ALAFTAN, fuar sonrasında Japon Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilen bir resepsiyona da ayrıca katılım gösterdi.

Haberin videolarına aşağıdaki linkler aracılığıyla ulaşılabilir:

Aydın ALAFTAN: Sektörümüzü çok iyi temsil ettik