GİSBİR, Europort Rotterdam 2015 Fuarı’na katılım gösterdi

Dünyanın önde gelen denizcilik fuarlarından Europort Rotterdam 2015, 3-6 Kasım 2015 tarihleri arasında Hollanda’nın liman kenti Rotterdam’da gerçekleştirildi. Fuara, Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR)’nin yanı sıra 45 ülkeden 1,100’ü aşkın şirket katılım gösterirken Türkiye’den 23 şirket ve birlik katılım gösterdi. Fuar, Rotterdam’da bulunan Ahoy Fuar Merkezi’nde 45.000 m2’lik bir alanda gerçekleştirildi.

Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR), Europort Rotterdam 2015 Fuarı’nda stand açarak ve bir heyet göndererek katılım sağladı. GİSBİR Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Aydın ALAFTAN, GİSBİR Genel Sekreter Yardımcısı M. Ercan ÖZOKUTUCU ve GİSBİR Basın, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Şefi Sevnur ÇAKMAK’ın GİSBİR’i temsilen katılım gösterdiği fuar süresince, ağırlıklı olarak yabancı şirketlerin üst düzey yetkilileri ve temsilcileriyle görüşmeler sağlanarak Türk gemi inşa sanayi, tersaneler ve başarıyla gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi verildi. Görüşmeler sırasında gösterimi yapılan GİSBİR İngilizce tanıtım filmi ile ziyaretçilerin GİSBİR ve Türk tersaneleri hakkında öngörü ve bilgi sahibi olması sağlandı ve ileriye dönük olası işbirlikleri konusunda fikir alışverişi sağlandı.

Fuar süresince GİSBİR standını ziyaret edenler arasında Türkiye Cumhuriyeti Rotterdam Başkonsolosu Sadin AYYILDIZ ve beraberindeki heyet de vardı. Başkonsolos Sadin AYYILDIZ, İkinci Katip Ulvi DARENDELİ ve beraberindeki heyet, GİSBİR’in standını ziyaret ederek GİSBİR Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Aydın ALAFTAN, GİSBİR Genel Sekreter Yardımcısı M. Ercan ÖZOKUTUCU ve GİSBİR Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi Ertuğ YAŞAR ile görüştü.