Gemi Mühendisliği Haftası etkinlikleri GİSBİR’in desteğiyle gerçekleşti

Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR)’nin ana sponsorları arasında olduğu TMMOB Gemi Mühendisleri Odası (GMO) 61’inci Kuruluş Yılı etkinliklerinden biri olan 61. Yılında Gemi Mühendisleri Odası ve Meslek Alanımız Sempozyumu 10-11 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi.

8-12 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek Gemi Mühendisliği Haftası etkinlikleri, 8-9 Aralık 2015 tarihlerinde Piri Reis Üniversitesi’nde gerçekleştirilen 3’üncü Öğrenci Çalıştayı ile başladı.

GMO Yönetim Kurulu Başkanı Sinem DEDETAŞ’ın açılışını gerçekleştirdiği ve 10-11 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleşen 61. Yılında Gemi Mühendisleri Odası ve Meslek Alanımız Sempozyumu’nun Gemi İnşasında Güncel Gelişmeler başlıklı ilk oturumunda, GİSBİR Yönetim Kurulu Üyesi Birol ÜNER, Gemi İnşa ve Tamir Sektörünün Geleceği konulu bir sunum gerçekleştirdi. Sempozyumda İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi ve Türk Loydu temsilcilerinin yanı sıra klas kuruluşu Korean Register yöneticileri de panelist olarak yer aldı.

TMMOB GMO Gemi Mühendisliği Haftası etkinlikleri, 12 Aralık 2015 Cumartesi akşamı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM’ın katılımıyla gerçekleşen Geleneksel Oda Gecesi’yle tamamlandı. Geleneksel Oda Gecesi’ne GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRAN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan TORLAK, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin MENGİ, Genel Sekreter Kemalettin GÜR, GİSBİR Ekonomi Danışmanı Prof. Dr. Oral ERDOĞAN ve Genel Sekreter Yardımcısı Ercan ÖZOKUTUCU katılım gösterdi.

Haberin videosu için: https://www.youtube.com/watch?v=gkKMJORimFU