Fas Krallığı Ekipman, Ulaştırma ve Lojistik Bakanlığı Deniz Ticareti Genel Müdür Vekili Sn. Mohamed MARZAGUI, Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği’ni (GİSBİR) ziyaret etti.

Fas Krallığı Ekipman, Ulaştırma ve Lojistik Bakanlığı Deniz Ticareti Genel Müdür Vekili Sn. Mohamed MARZAGUI ve T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Denizcilik Uzmanı Sn. Dr. Emrah YAMAN, 30.09.2014 tarihinde GİSBİR Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

GİSBİR Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Sn. Orkun ÖZEK, Genel Sekreter Sn. Süheyl DEMİRTAŞ ve GİSBİR Sekretaryası tarafından ağırlanan Sn. Mohamed MARZAGUI’ye GİSBİR’in tarihi, faaliyetleri ve Türk gemi inşa sanayi hakkında ayrıntılı bilgiler verilen İngilizce bir sunum gerçekleştirildi.

Uluslararası Denizcilik Örgütü (International Maritime Organization-IMO) faaliyetleri kapsamında 27-29 Ekim 2014 tarihleri arasında Tangier, Fas’ta gerçekleşecek olan Dünya Denizcilik Günü Paralel Etkinliği’ne GİSBİR ve üye tersanelerini davet eden MARZAGUI, Fas denizcililiği ve gemi inşa sanayi hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

GİSBİR Genel Merkezi ziyaretinin ardından Sn. Mohamed MARZAGUI ve Sn. Dr. Emrah YAMAN, GİSBİR Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Ercan ÖZOKUTUCU ve Ar-Ge Uzmanı Sn. Gökhan Murat KAYA eşliğinde GİSBİR Üye Tersanelerinden Çeliktrans Tersanesi’ni ziyaret etti.