GİSBİR’de Tarihi Gün – Dz.K.K. Sn. Oramiral Bülent BOSTANOĞLU, GİSBİR’i Ziyaret Etti

 

Deniz Kuvvetleri Komutanı Sn. Oramiral Bülent BOSTANOĞLU, 24 Kasım 2014 tarihinde Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Murat KIRAN, GİSBİR Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sn. Bilgehan BAYRAMOĞLU, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Sn. Orhan TORLAK, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Sn. D. Orkun KALKAVAN, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Sn. Orkun ÖZEK, Yönetim Kurulu Üyeleri Sn. Hüseyin MENGİ, Sn. Sebahattin ASLAN, Sn. Nusret COŞKUN, Sn. Ufuk AKSOY, Genel Sekreter Sn. Süheyl DEMİRTAŞ, GİSBİR Danışmanları Prof. Dr. Oral ERDOĞAN, Sn. Kemal BATTAL, Sn. Murat ERİŞTİ ve Sn. Sevda Zübeyde ÇETİN’in ağırladığı Deniz Kuvvetleri Komutanı Sn. Oramiral Bülent BOSTANOĞLU’na GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Murat KIRAN tarafından, GİSBİR ve Türk Gemi İnşa Sanayi hakkında bilgi arz edildi.

GİSBİR Genel Sekreteri Sn. Süheyl DEMİRTAŞ, GİSBİR’in vizyonu, misyonu, faaliyetleri ve Türk tersanelerinin gerçekleştirmekte olduğu projeler hakkında bir brifing verdi.

Deniz Kuvvetleri Komutanı Sn. Oramiral Bülent BOSTANOĞLU,  Türk tersanelerinde inşa edilen MİLGEM sınıfı korvetlerin dünya markası olduğunu ifade etti ve gemi inşada yatırım arttıkça savunma sanayinin hacminin artacağını, gemi inşa sanayinde en önemli unsurlardan birinin standardizasyon sağlamak olduğunu; bu konunun lojistik açıdan da önem arz ettiğini vurguladı.

Dz.K.K. Sn. Oramiral Bülent BOSTANOĞLU, Türk tersanelerinde başarıyla tamamlanan ve dünya denizlerinde sancak dolaştıran Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik gemilerinin ulusal ve uluslararası platformda önemli katkılar sağladığını belirtti.

GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Murat KIRAN, Deniz Kuvvetleri Komutanı Sn. Oramiral Bülent BOSTANOĞLU’na GİSBİR ziyaretleri anısına bir şilt ve anı objesi takdim etti.

Deniz Kuvvetleri Komutanı Sn. Oramiral Bülent BOSTANOĞLU da GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Murat KIRAN’a ziyaretlerinden ve brifingden duydukları memnuniyeti dile getirerek bir şilt takdim etti.