Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği’nin (GİSBİR) Altın Sponsorları arasında olduğu ve 2 Eylül 2016 tarihinde Sheraton Ataköy Otel’de gerçekleştirilen 11. Uluslararası Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri Töreni’ne, GİSBİR Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bilgehan BAYRAMOĞLU ve Genel Sekreter Vekili Ercan ÖZOKUTUCU katılım gösterdi.

Bu sene on birincisi düzenlenecek Uluslararası Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri Töreni’nde, Türk ve dünya denizcilik sektörü bir araya geldi. 8 kategoride 19 kişi, kurum ve kuruluşun ödüllendirildiği törende, Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği Başkanı Murat KIRAN, jüri heyeti içerisinde yer aldı.

Deniz Haber Ajansı tarafından organize edilen 11. Uluslararası Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri Töreni’ne başta Birleşmiş Milletler Denizcilik Örgütü (IMO), Deniz Çevresini Koruma Komitesi (MEPC) Başkanı ve Panama IMO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Arsenio A. Domingue, Uluslararası Seyir Yardımcıları ve Fener Otoriteleri Birliği (IALA) Genel Sekreteri Francis Zachariae, Uluslararası Petrol Kirliliği Tazmin Fonu (IOPC) Direktörü Jose Maura Barandiaran, Uluslararası Denizde Uyduyla Haberleşme Örgütü (IMSO) Başkanı Moin Uddin Ahmed, Avrupa Birliği Deniz Turizm Başkan Vekili Gian Carlo Olimbo ve çok sayıda IMO Üyesi ülkenin üst düzey denizcilik yöneticileri katıldı.