14. Uluslararası Exposhipping Expomaritt GİSBİR Desteğiyle Gerçekleşecek

Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR)’nin desteklediği 14. Uluslararası Exposhipping EXPOMARITT İstanbul Denizcilik Endüstrisi Teknoloji ve Ticaret Fuarı 21-24 Mart 2017’de Pendik Green Park Convention Center’da gerçekleştirilecek.  

Denizcilik sektörünün ulusal ve uluslararası aktörlerini bir araya getiren en önemli etkinliği olan ve 21-24 Mart 2017’de Pendik Green Park Convention Center’da gerçekleştirilecek 14. Uluslararası Exposhipping EXPOMARITT İstanbul Denizcilik Endüstrisi Teknoloji ve Ticaret Fuarı, kapılarını açacak. Özellikle İMEAK Deniz Ticaret Odası ve  Türk Deniz Eğitim Vakfı (TÜDEV), Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) desteğiyle, dünya çapındaki uluslararası fuar organizasyonları konusunda en tecrübeli firmalardan UBM tarafından 14. kez düzenlenecek olan fuar, uluslararası işbirliği fırsatlarını artıracak birçok yeni ve önemli etkinliğe de ev sahipliği yapacak. 14. Exposhipping EXPOMARITT İstanbul’un kurulacağı 11 bin metrekarelik özel çadır alanı, Türkiye’de şimdiye dek kurulan en geniş fuar alanı olma özelliği taşıyor.

Tersane yatırımları ile uluslararası alanda iddialı olmaya devam edeceklerinin sinyalini veren Denizcilik Sektörü, 21-24 Mart 2017 tarihleri arasında Pendik Green Park Convention Center’da gerçekleştirilecek olan 14. Uluslararası Exposhipping EXPOMARITT İstanbul Denizcilik Endüstrisi Teknoloji ve Ticaret Fuarı’nda buluşmaya hazırlanıyor. Armatörlük, gemi işletmeciliği, brokerlık, gemi kiralama, gemi alım-satımı, tersane işletmeciliği, yeni gemi inşa-bakım-onarımı, konteyner taşımacılığı, lojistik hizmetleri ile gemi inşa yan sanayi firmaları ve ilgili bankacılık, finans, sigortacılık ile eğitim kurumlarından ulusal ve uluslararası önemli firmalar ile öncü markaları bir araya getirecek olan fuarda,  en yeni teknoloji ürün ve hizmetler de görücüye çıkacak.

14. Uluslararası Exposhipping EXPOMARITT İstanbul,  UBM çatısı altında, başta İMEAK Deniz Ticaret Odası olmak üzere,  Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR), Gemi Sanayicileri Derneği (GESAD), Türk Deniz Eğitim Vakfı (TÜDEV), Türk Armatörler Birliği ve Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası’nın (GEMİMO), İhracatçılar Birliği, Innovation Norway, Gemi Brokerları Derneği destekleriyle düzenlenecek. Uzun yıllardır Yeşilköy’de düzenlenen fuarın, sektörden gelen yoğun talep üzerine Pendik’te düzenlenmesine karar verildi. Fuar için Green Park Convention Center’ın önündeki 11 bin metrekarelik alana özel olarak Almanya’da üretilen mega bir konstrüksiyon kurulacak. Ölçüleriyle Türkiye’deki en geniş çadır alanında düzenlenecek olan 14. Exposhipping EXPOMARITT İstanbul’da özel bir ısıtma sistemi ile hava koşularına da hazırlıklı olunacak.

14. Uluslararası Exposhipping EXPOMARITT İstanbul kapsamında hayata geçirilecek birçok önemli yenilik ve etkinlik, Türkiye denizcilik sektörünün hareketlenen uluslararası arenada sahip olduğu avantajları ortaya koyabileceği, yeni pazarlar için şans bulabileceği ve rekabet gücünü arttırabileceği önemli fırsatlar yaratacak.

Gemicilik ticaret fuarları alanında fark yaratan deneyim

EXPOMARITT İstanbul, uluslararası fuar organizasyonları konusunda dünyanın en tecrübeli firmalarından UBM’in global bilgi birikimi sayesinde sektörün tüm uluslararası oyuncularını ve fikir liderlerini biraraya getiren bir fuar olma hedefi ile 14. kez düzenleniyor.

Asya denizcilik sektörüne giriş için en önemli kapı olan, Asya’nın en büyük gemicilik ticaret fuarı Marintec China’yı da düzenleyen UBM, sektör fuarcılığının dünya çapındaki önemli markaları Seatrade ve Marintec markaları ile pazarlama ve satış alanlarında yaptığı işbirlikleri sayesinde  Exposhipping EXPOMARITT İstanbul Fuarı’nın çıtasını yükseltmeye devam ediyor.

 

EXPOMARITT İstanbul, 10.000 sektör profesyonelini ağırlamayı hedefliyor

Her yıl genişleyen katılımcı ve ziyaretçi profiliyle, yeni iş ortaklıklarına zemin oluşturmaya ve deniz ticaret hizmetleri sektöründeki son gelişmeleri takip etme imkanı sunmaya devam eden 14. Exposhipping EXPOMARITT İstanbul,  40’dan fazla ülkeden, 600’den fazla markayı temsilen 200’ün üzerinde katılımcıyı; toplamda 50’den fazla ülkeden yaklaşık 10.000 denizcilik profesyonelini ağırlamayı hedefliyor.

 

2015 yılında 13.’sü düzenlenen fuara 43 ülkeden 200’ün üzerinde firma ve 627 marka katılım gösterdi. Ayrıca 21 tersanenin katıldığı fuar, tersane sayısındaki bu rekor artış ile katılımcılar ve ziyaretçiler için önemli network olanakları sağladı. Toplamda 57 ülkeden gelen 7 binden fazla denizcilik profesyonelinin katıldığı fuarda ziyaretçilerin %8’i doğrudan sipariş verirken, %27’si ise sonradan sipariş vermek istediklerini belirtti. Fuarın bir ağ kurma etkinliğinin ötesine geçtiğini ve fuar ziyaretçilerinin satın alma gücünün de çok yüksek olduğunu gösteren bu rakamların 2017’de artırılacağı öngörülüyor.

 

Uluslararası etkinlikler ve daha fazlası EXPOMARITT İstanbul’da

TÜDEV işbirliği ile düzenlenecek ve sektör ile ilgili son trendlerin paylaşılacağı uluslararası konferansın yanı sıra, sektörün sorunlarının masaya yatırılacağı ‘CEO Sohbetleri’ ve ‘Hedef Ülkelerde Yatırım ve İş Fırsatları Toplantıları’, İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın resmi daveti ile Almanya, Avusturya, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, Japonya, Kanada, Kore, KKTC, Norveç, Romanya ve Yunanistan gibi ülkelerden katılacak Armatör Birlikleri ile Türk firmalarını buluşturacak. Diğer yandan fuar kapsamında bir ilke daha imza atılarak, hem pozitif ayrımcılığın oluşması hem de denizcilik sektöründe çalışan kadınların desteklenmesi amacı ile gerçekleştirilecek ‘İş Kadınları Kahvaltısı’ ile kadının bu sektördeki duruşu konuşulacak.

 

EXPOMARITT İstanbul ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.expomaritt.com adresi üzerinden ulaşılabilir.