Dünyanın ve Türkiye’nin en önemli denizcilik fuarları arasında yer alan 15. Exposhipping Expomaritt İstanbul Uluslararası Denizcilik, Fuar ve Konferansı Viaport Marina’da yerli ve yabancı misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyet gösteren 41 ülkeden 200’ün üzerinde firma ve 700 marka ile 6 binin üzerinde denizcilik profesyoneli gerek standları gerekse gerçekleştirdikleri sunum ve katıldıkları panellerle faaliyetlerini tanıtıyorlar.

Fuarın en büyük destekçilerinden biri olan GİSBİR de açtığı standla ve katıldığı panellerle Gemi İnşa sektörümüzün kabileyetlerini yerli ve yabancı misafirlere aktarma fırsatı yakalıyor.

GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Murat Kıran fuarı ziyaret ederek standları tek tek gezdi ve firmalardan bilgiler aldı. Sn. Murat Kıran çok nitelikli firmaların bu fuara katıldığını belirterek Exposhipping’in yurt dışındaki fuarlardan hiçbir eksiğinin olmadığının altını çizdi.

Ayrıca, bu kapsamda GİSBİR Genel Sekreteri Sn. Mehtap Özdemir  Global Maritime Summit  etkinliğinde GİSBİR’i ve Türk Gemi İnşa sektörünün geldiği noktaları ve başarılarını anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Sn. Mehtap Özdemir panelin yoğun bir katılıma sahne olduğunu ve sunum sonrası çok olumlu geri dönüşler aldıklarını söyledi.