22 Haziran 2021 tarihinde Üye Temsilcilerimizin yüksek katılımı ile yapılan 51. Genel Kurul toplantısı, Pandeminin etkisinin azaldığı günümüzde, Birliğimizin bahçesinde ve açık alanda kurulan oturma düzeninde, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi. Toplantıda üyelerimize Dernek ve İktisadi İşletmemizin 2020 yılı Faaliyetleri ve Hesapları sunuldu.

Genel Sekreter Sn. Mehtap ÖZDEMİR’in açılışını yaptığı 51. Genel Kurul’da Divan Heyeti’nde, Başkan  Sn. Bilgehan BAYRAMOĞLU, Başkan Vekili Sn. Ebru ŞENKAYA, Yazman Üye Sn. Salih BOSTANCI yer aldı. GİSBİR Mali Danışmanı Sn. Murat ERİŞTİ’nin Denetleme Kurulu Raporunu okuduğu toplantıda, 2020 yılı Faaliyetleri ve Hesapları ile Denetleme Kurulu Raporu oybirliği ile ibra edildi.

GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı görevini üç yıl daha üstlenen Sn. Murat KIRAN, Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyeleri ile Dernek Organlarını delegelerin tercihleri doğrultusunda ve açık oylamayla belirledi.

Kapanış konuşmasında, Türk Gemi İnşa Sanayisinin önündeki olası sıkıntılara ve bunların alternatif çözümlerine değinen Sn. Murat KIRAN ayrıca, sektörümüzün Dünya pazarındaki önemini vurgulayarak, uluslararası fuarlarda bugüne kadar yapılan başarılı tanıtım faaliyetlerine hız kesmeden devam edilmesi gerektiğini ifade etti. Sn. KIRAN ayrıca, sektörümüzde nitelikli personele ihtiyaç bulunduğunu, bunun da pandemi öncesi dönemde eğitim kurumları ziyaretleri ile başlatılan, ancak salgın nedeniyle ara verilen, öğrencilere sektörümüzün tanıtılması ve sevdirilmesi faaliyetlerine devam edilmesi ile giderilebileceğini belirtti.