Hazine Taşınmazlarının Tersane, Tekne İmal ve Çekek Yeri Yatırımlarına Tahsisine İlişkin Yönetmelik Resmi Gazete’de Yayınlandı.

 

Türk gemi inşa sanayinin yıllardır önünde duran ve adeta kanayan bir yara haline gelmiş olan fahiş kira artışı talepleri, Kamu Finansmanı ve Borç Yönetiminin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 18.04.2013 tarihinde 28622 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmasından sonra, bu kanunun uygulanmasına dair Hazine Taşınmazlarının Tersane, Tekne İmal ve Çekek Yeri Yatırımlarına Tahsisine İlişkin yönetmeliğinin de bugünkü (04.07.2014) Resmi Gazete’de yayınlanması ile artık son bulmuştur.

 Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Murat KIRAN başta olmak üzere tüm GİSBİR Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreterliğinin, bahsi geçen yeni düzenlemenin hayata geçmesi için, öncelikle kanunun çıkmasında ve kanun yayınlandıktan sonra da uygulama esaslarının hazırlanması ve yayınlanmasında yoğun mesai ve emek sarf ettiği bu yönetmeliğin Türk gemi inşa sanayine ve tüm üyelerimize hayırlı olmasını dileriz.

İlgili yönetmeliği indirmek için tıklayınız